بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

بلوئر جکوزی چیست؟ کاربرد مزایا و انواع

استفاده از جکوزی یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن کثیفی‌ها و چربی‌های بدن و همچنین دریافت حس آرامش است و امروزه در بسیاری از ساختمان‌ها علاوه بر حمام‌های مدرن و مجهز از جکوزی نیز استفاده می‌شود تا افراد بتوانند از آب درمانی، ماساژ و … بهره‌مند شوند. جکوزی بر خلاف وان ساده از تجهیزات مختلفی ساخته می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها بلوئر جکوزی است که برای ایجاد حباب و جریان آب گرم استفاده می‌شود. اگرچه جکوزی‌های بدون بلوئر نیز در بازار وجود دارند اما وجود بلوئر هوا در جکوزی می‌تواند باعث ایجاد احساس آرامش و لذت بیشتری شود. در ادامه مطلب به بررسی کامل بلوئر جکوزی، کاربردها و مزیت‌های آن پرداخته می‌شود.

بلوئر جکوزی چیست؟

بلوئر جکوزی چیست؟

بلوئر جکوزی در حقیقت یکی از انواع بلوئرهای هوا است که در جکوزی نصب شده و وظیفه تأمین حباب و جریان را بر عهده دارد. بدون وجود این بلوئر، جکوزی فقط یک وان ساده آب گرم خواهد بود اما بلوئر جکوزی با دمیدن هوای به داخل آب می‌تواند حباب ایجاد کرده و علاوه بر ظاهر زیبا باعث ایجاد حس آرامش و ماساژ در افراد می‌شود. بلوئر جکوزی همانند انواع بلوئرهای دیگر از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • حباب ساز که باعث ایجاد حباب و صداهای خاص در آب می‌شود
  • موتور بلوئر که باعث افزایش فشار جریان هوا می‌شود
  • شیر چک که یک شیر کنترل یک‌طرفه است و از ورود آب به حباب ساز جلوگیری می‌کند و بعد از آن نصب می‌شود.

عملکرد بلوئر جکوزی

همان‌طور که گفته شد بلوئر جکوزی برای ایجاد حباب و افزایش فشار آب در جکوزی‌ها استفاده می‌شود و همانند پمپ وکیوم می‌تواند یک عملکرد خاص و متفاوت داشته باشند. در حقیقت در این بلوئرها جریان هوا توسط فن هایی که در داخل آن تعبیه شده‌اند تولید می‌شود. جت پمپ جکوزی نازل‌هایی برای فرآیند ماساژور و پاشش آب دارد و که دارای دو ورودی می‌باشند و به صورت دو لوله تو در تو قرار می‌گیرند. لوله اصلی دارای قطر بیشتری بوده و لوله‌ای که از قطر کمتر برخوردار است به عنوان خروجی هوا استفاده شده و به پمپ جکوزی وصل می‌گردد. زمانی که آب توسط پمپ جکوزی با سرعت از لوله بزرگ‌تر خارج می‌شود، بر روی کوچک‌تر خلأ ایجاد می‌شود و این خلأ باید مخلوط شدن هوا و آب خواهد شد. این فرآیند باید ایجاد مکش هوا شده و حباب در آب خارج شده از نازل ایجاد می‌شود. در اصل بلوئر جکوزی مانند پمپ هوا عمل می‌کند و حباب‌های هوا را افزایش می‌دهد که می‌تواند باعث بهبود خاصیت آب درمانی شود.

مزایا و معایب بلوئر جکوزی

مزایا و معایب بلوئر جکوزی

بلوئر جکوزی همانند انواع بلوئرها و پمپ‌ها می‌تواند از مزیت‌ها و معایب منحصربه‌فردی برخوردار باشد. از مهم‌ترین مزیت‌های این بلوئرها می‌توان به مواردی همچون ایجاد احساس آرامش در افراد، داشتن خاصیت درمانی و ماساژ، ایجاد فشار مناسب در آب جکوزی و تسکین دردهای عضلانی، ایجاد حباب‌ها برای تشکیل لایه پوششی در برابر تابش نور مستقیم خورشید، کمک به تمیزی و تصفیه آب جکوزی و … اشاره کرد. بلوئر جکوزی در کنار مزیت‌هایی که دارد می‌تواند معایبی نیز داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل پایین آمدن دمای آب جکوزی به علت ایجاد حباب، ایجاد صدا و نویز توسط موتور بلوئر جکوزی و … هستند.

کاربردهای بلوئر جکوزی

بلوئر جکوزی به واسطه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند کاربردهای متعددی داشته باشد. از این بلوئرها می‌توان برای ایجاد حباب و افزایش فشار در انواع جکوزی‌ها استفاده کرد. همچنین این بلوئرها می‌توانند در آکواریوم‌های صنعتی و بزرگ استفاده شوند و آب را به جریان بیندازند. از این بلوئرها همچنین می‌توان در استخرهای خانگی و شخصی استفاده کرد.

قیمت بلوئر جکوزی

بلوئرهای جکوزی همانند پمپ‌ها می‌توانند از تنوع بالایی از نظر جنس، ابعاد، قدرت، کیفیت و … برخوردار باشند به همین دلیل می‌توانند قیمت‌های متفاوتی نیز داشته باشند. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند در تعیین قیمت خرید بلوئر مؤثر باشند می‌توان به مواردی همچون  جنس، قدرت الکتروموتور، دبی، سایز اتصالات، برند و شرکت تولید کننده، مشخصات فیزیکی، ویژگی‌های بلوئر، مزیت‌ها و معایب، استانداردهای تولید، مدت زمان گارانتی و … اشاره کرد.

عیب‌یابی بلوئر جکوزی

بلوئر جکوزی چیست؟

 چنانچه در زمان روشن بودن و استفاده از جکوزی عملکرد آن دچار اختلال شد می‌توان از روش‌های ساده‌ای برای عیب‌یابی آن استفاده کرد. ابتدا باید پانل جکوزی را باز کرد تا به محفظه ای که بلوئر درون آن قرار گرفته دسترسی پیدا کرد. سپس لازم است که شیر چک (check valve) و شلنگ هوای خروجی را از بلوئر را جدا نمود. در مرحله بعدی باید شیر چک را سر جای خود قرار داد تا مسیر هوا مسدود شده و آب به داخل آن ورود نکند. در مرحله بعدی باید بلوئر را روشن نمود و دست خود را به آرامی بر روی خروجی بلوئر قرار داده و به احساس جریان هوا روی دست خود، دقت کرد. اگر جریان هوا قوی بود، بلوئر مشکلی نداشته و باید مسیر هوا و یا جت‌ها را بررسی کرد. ممکن است در طول زمان، رسوبات آب موجب مسدود شدن جت‌ها و در نتیجه کاهش عملکرد آن‌ها شوند. اگر جریان هوا ضعیف بود مشکل از بلوئر است و باید توسط افراد متخصص بررسی شده و در صورت نیاز تعویض گردد.

بلوئر جکوزی بلوئر نوعی بلوئر است که در جکوزی‌ها نصب شده و باعث ایجاد حباب و افزایش فشار آب می‌شود. این بلوئرها می‌توانند مزیت‌های متعددی داشته باشند و در استخرها و آکواریوم‌ها نیز قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *