بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

پمپ وکیوم برای حجامت چیست + کاربرد آن

پمپ‌های خلأ از جمله تجهیزات بسیار کاربردی هستند که امروزه استفاده‌های صنعتی، نیمه‌صنعتی و غیر صنعتی متعددی دارند و می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلفی همچون قدرت، اندازه، نوع موتور، نحوه عملکرد و … دسته‌بندی شوند و از تنوع بالایی برخوردارند. پمپ وکیوم در حقیقت برای ایجاد خلأ یا وکیوم سازی در یک سیستم و خارج کردن مولکول‌های گاز از آن استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب از پارس وکیوم به بررسی پمپ وکیوم برای حجامت و کاربرد آن پرداخته خواهد شد.

اهمیت حجامت

حجامت به عنوان یک راهکار درمانی سنتی از دیرباز در بین مردم ایران جایگاه ویژه‌ای داشته است. در گذشته‌های دور از ابزارهای مختلفی برای انجام حجامت استفاده می‌شده است و هر کدام از این ابزارها مزیت‌ها و معایب مخصوص به خود را داشتند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، طب سنتی نیز پیشرفت‌هایی داشته است و از تجهیزات مدرن و جدید در این طب استفاده می‌شود به گونه‌ای که دستگاه‌های برقی حجامت در دسترس افراد قرار گرفته‌اند و هر کس می‌تواند بدون نیاز به کمک دیگران از این دستگاه‌ها استفاده کرده و حجامت نماید. در حقیقت امروزه دستگاه‌های دستی و برقی حجامت در دسترس افراد قرار دارند و می‌توانند برای حجامت گرفتن نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار بگیرند.

پمپ خلأ برای حجامت

پمپ خلأ برای حجامت

دستگاه‌های حجامت به صورت دستی و برقی در دسترس هستند. دستگاه‌های برقی حجامت از یک پمپ خلأ برقی است که همانند بادکش عمل می‌کند. در اصل قدرت پمپ خلأ برقی باعث می‌شود که دستگاه حجامت قدرت بیشتری از دستگاه‌های دستی داشته باشد و بدون نیاز به تنظیم دستگاه حجامت و بادکش و پمپ آن می‌توان به راحتی حجامت را انجام داد. دستگاه حجامت برقی در اصل به بادکش خشک نیز معروف است و فقط برای لیوان‌های بادکش طراحی شده و مناسب مکش مایعات نمی‌باشد.

مولکول‌های گاز در صورتی حرکت می‌کنند که بین دو نقطه، اختلاف فشار وجود داشته باشد به همین دلیل در وکیوم سازی یک مکان مشخص، منطقه‌ای که تعداد مولکول‌های کمتری دارد به عنوان منطقه کم فشار و منطقه‌ای که تعداد مولکول‌های بیشتری دارد به عنوان منطقه پرفشار شناخته می‌شود و پمپ وکیوم قادر است که بین این دو فضا یک اختلاف فشار مناسب ایجاد کند.

کاربردهای پمپ وکیوم برای حجامت

همان‌طور که گفته شد حجامت به عنوان یکی از روش‌های درمانی سنتی از محبوبیت بالایی برخوردار است و اثرات آن امروزه از نظر علمی نیز ثابت شده و در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پمپ وکیوم برای حجامت می‌تواند مزیت‌ها و کاربردهای متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • از این پمپ وکیوم می‌توان برای انجام بادکش سرد و یا انواع حجامت‌ها استفاده کرد.
  • این پمپ میزان سر و صدای بسیار کمی دارد و در خدمات درمانی و پزشکی کاربردهای مؤثری خواهد داشت.
  • استفاده از پمپ وکیوم برای حجامت می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد. مهم‌ترین آن‌ها شامل مواردی همچون حذف خون رقیق، خارج کردن گرما از بدن، از بین بردن حالت خستگی و ضعف بدن، به جریان انداختن خون به سمت اعضای مهم‌تر بدن، از بین بردن انسداد عروق بدون ایجاد آسیب به عضلات، از بین بردن تب، کاهش بیماری‌های پوستی، کاهش مشکلات قاعدگی بانوان و نازایی‌های ناشی از تنبلی تخمدان، کمک به درمان مشکلات کبدی از طریق سم‌زدایی خون، بهبود گردش خون در بدن کاهش مشکلات ناشی از اختلالات عصبی، افزایش انعطاف‌پذیری مفاصل، درمان مشکلات روماتیسمی و … داشته باشد.

کاربردهای پمپ وکیوم برای حجامت

قیمت پمپ وکیوم حجامت

پمپ‌های وکیوم امروزه از تنوع بالایی برخوردار هستند و هر کدام می‌توانند استفاده‌های متعددی داشته باشند. پمپ‌های وکیوم که در دستگاه‌های حجامت استفاده می‌شوند شرایط و ویژگی‌های خاصی دارند. قیمت آن‌ها نیز تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی همچون میزان قدرت و ظرفیت پمپ، برند و شرکت سازنده پمپ، نحوه عملکرد پمپ، میزان توان پمپ، دور موتور و تمام مشخصات فنی و … خواهد بود.

جمع‌بندی نهایی

حجامت به عنوان یکی از راهکارهای پزشکی و سنتی برای درمان بسیاری از مشکلات شناخته می‌شود که در گذشته با استفاده تجهیزات مختلفی انجام می‌شد. امروزه از دستگاه‌های مخصوص حجامت برای این کار استفاده می‌شود که مجهز به پمپ‌های خلأ برای انجام عمل ساکشن هستند. استفاده از پمپ وکیوم برای حجامت می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد و انجام این عملیات را ساده‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *