بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

اشتباهات رایج در خصوص هواکش‌های صنعتی

اگر تجارت شما به تولیدات شرکت‌های هواکش‌های صنعتی متکی است؛ شاید فکر کنید که همه چیز را در مورد این دستگاه‌ها می‌دانید. اما در واقعیت، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. در این مطلب از پارس وکیوم ما چند مورد از اشتباهات رایج در مورد دمنده‌های هوا و اشتباهات رایج در خصوص هواکش‌های صنعتی را به بحث خواهیم گذاشت تا بتوانید هنگام گفتگو درباره این مولفه‌ها با همکاران یا تامین کنندگان، آگاهی لازم را داشته باشید.

برخی از تصورات غلط و اشتباهات رایج در خصوص هواکش‌های صنعتی

به طور کلی تمامی کمپرسورها، فن‌ها و هواکش‌های صنعتی وظیفه انتقال هوا یا گاز را از یک محیط به محیط دیگر بر عهده دارند؛ اما هر کدام این کار را به شیوه‌ای خاص انجام می‌دهند، برخی حجم زیاد هوا یا گاز را با فشار کم منتقل می‌کنند و نوعی دیگر مانند کمپرسور هوا ، مقدار کمی از هوا یا گاز را با افزایش فشار زیاد انتقال می‌دهند. در ادامه این مطلب از پارس وکیوم به رایج‌ترین این اشتباهات اشاره خواهیم کرد.

اشتباهات رایج در خصوص هواکش‌های صنعتی

هیچ تفاوتی بین هواکش‌ها، فن‌ها و کمپرسورها وجود ندارد!

حقیقت: این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند؛ اما از نظر فنی تفاوت‌هایی بین آنها وجود دارد. یک فن با افزایش فشار جزئی، حجم بیشتری از گاز را جابجا می‌کند؛ در حالی که هواکش‌های صنعتی حجم متوسطی از گازها را با افزایش فشار بیشتر جابجا می‌کنند. کمپرسورهای هوا از دیفرانسیل فشار برای جابجایی گازها با حجم بسیار کمی استفاده می‌کند. در حالی که همه این ماشین‌ها هوا را حرکت می‌دهند؛ اما کاملا متفاوت عمل می‌کنند. درک تفاوت‌های موجود بین این سه ماشین به شما این امکان را می‌دهد که بهترین گزینه را برای یک برنامه خاص انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر: اگر اطلاعات بیشتری در مورد کمپرسور نیاز دارید، در مقاله‌ای از بلاگ پارس وکیوم به توضیح کامل کمپرسور و موارد مربوط به آن پرداخته‌ایم. این مقاله را با عنوان «کمپرسور چیست؟ آشنایی با انواع كمپرسور و کاربرد آن‌ها» بخوانید.

 

از هواکش‌های احیا کننده تقریبا در هر کاربردی می‌توان استفاده کرد!

حقیقت: ما از قبل می‌دانیم که از دمنده‌ها برای جابجایی گازها در فشار متوسط استفاده می‌شود. اما به طور خاص از هواکش‌های احیا کننده اغلب برای برنامه‌هایی استفاده می‌شود که به یک جریان هوای معتدل همراه با فشار بیشتر نیاز دارند. آن‌ها از آنچه به عنوان جابجایی غیر مثبت شناخته می‌شود، استفاده می‌کنند؛ به این معنی که این ماشین‌ها به شما اجازه می‌دهند، هوا از روی یک تیغه عبور کند و آن را با تیغه دیگری به جلو سوق می‌دهد.

به طور معمول از هواکش‌های احیا کننده برای انتقال محصولات استفاده می‌شود که نزدیک به 70٪ از بازار به برنامه‌های صنایع غذایی اختصاص داده شده است. با این حال، آنها همچنین برای از بین بردن گرد و غبار یا دود برای بهبود کیفیت هوا، هوادهی فاضلاب یا سایر مشاغل مورد نیاز در زمینه هوا در فشار / مکش استفاده می‌شوند. علاوه بر این که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ آن‌ها معمولا در صنایعی که شامل مواد شیمیایی و تولید یا فرآیندهای محیطی هستند هم استفاده می‌شوند.

مطالعه بیشتر: در مقاله‌ای از مجموعه مقالات پارس وکیوم به بررسی انواع کمپرسور صنعتی و معرفی بهترین آن‌ها پرداختیم. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید مقاله «معرفی 10 نکته برای انتخاب بهترین کمپرسور هوا» را مطالعه کنید.

type of blowers

سیستم‌های هواکش تیغه‌ای

از این سیستم ها فقط برای از بین بردن مواد جامد یا مایعات از محصولات در فرآیند ساخت استفاده می‌شود . از سیستم‌های تیغه‌ای معمولا برای مواردی استفاده می‌شود که بسته‌بندی یا حذف مواد اضافی صفحات الکترونیکی را انجام می‌دهید. با این حال، آن‌ها همچنین برای انتقال هوا از هر درجه حرارت به برخی از سطوح و حتی ایجاد موانع هوایی مورد نیاز در کاربردهای صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. از هواکش‌های تیغه‌ای همچنین می‌توان برای زدودن گرد و غبار در حین تمیز کردن اتاق استفاده کرد. آن‌ها ذرات و مایعات خارجی را از بین می‌برند، ضخامت مایع را کنترل کرده و نیرویی را ایجاد می‌کنند که در فرآیند اتصال مکانیکی مفید باشد. به عبارت دیگر، این ماشین‌ها احتمالا از آنچه فکر می‌کنید، پرکاربردتر هستند.

دانستن حقیقت در پشت این تصورات غلط در مورد هواکش‌های صنعتی می‌تواند به شما این امکان را دهد که نوع مناسبی را برای برنامه خاص خود انتخاب کنید. اگر برای تصمیم‌گیری در این خصوص به کمک بیشتری نیاز دارید، همکاران ما در واکیوم پارس آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند. برای اطلاعات بیشتر با

02166801373 تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *