بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

روش‌های ایزوله کردن ارتعاش کمپرسورهای هوا

یکی از مهم‌ترین مشخصات کمپرسورهای هوا، ایجاد لرزش در محوطه اطراف است؛ در واقع زمانی که هوا از درون یک لوله عبور می‌کند، لوله را به لرزش در می‌آورد. اصطلاح فنی برای این لرزش، ارتعاش است. بعضی اوقات این ارتعاش می‌تواند باعث خرابی ماشین آلات و همچنین اتصالات لوله و جوش آن شود. اگر کاری جهت رفع یا ایزوله این لرزش‌ها انجام ندهید؛ منجر به خرابی ماشین آلات شده و در اتصالات و جوش‌های آن نشتی رخ می‌دهد. به همین دلیل است که کمپرسور هوا باید در برابر ارتعاش ایزوله شود. در ادامه این مطلب از پارس وکیوم از روش‌هایی برای شما خواهیم گفت که لرزش کمپرسورهای باد را ایزوله می‌کنند.

شلنگ انعطاف پذیر بعد از کمپرسورهای هوا

تمام سازندگان کمپرسورهای هوا معتقدند که باید یک جداکننده ارتعاش و یک شلنگ انعطاف پذیر فلکس بین کمپرسور و سیستم لوله کشی قرار گیرد. دلیل دیگر برای این که کمپرسور شما ارتعاش می‌کند این است که ماشین آلاتی که از هوا استفاده می‌کنند؛ هنگامی که باد از درون لوله‌های آنها عبور می‌کند، دچار ارتعاش می‌شوند. ارتعاشات از منابع متفاوت، هارمونی‌های مختلفی دارند؛ در فرکانس‌های مختلف و دامنه‌های گوناگون ارتعاش می‌کنند. اگر لرزش‌های مختلف هارمونیک را جدا نکنید، خیلی سریع‌تر قطعات از کار می‌افتند. نه تنها این نکته، بلکه کمپرسور به گونه‌ای ساخته و آزمایش شده است که در برابر ارتعاشات خود مقاومت کند.

پیشنهاد: یکی از پراستقبال‌ترین محصولاتی که توسط پارس وکیوم به عنوان نماینده روبوسکی در ایران در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، بلوئر robuschi است. شما می‌توانید با اطمینان از اصالت کالا، انواع بلوئر را با بهترین کیفیت از ما تهیه کنید.

روش‌های ایزوله کردن ارتعاش کمپرسورهای هوا

معمولا وجود لرزش و ارتعاش پس از چند سال، اثرات خود را ایجاد می‌کند. مشکلات کمپرسور معمولا خود را به عنوان خنک کننده روغنی یا هوایی نشان می‌دهد. در لوله‌ها این می‌تواند باعث کنده شدن جوش یا ایجاد نشتی شود. این شانس وجود دارد که هیچ مشکلی ایجاد نشود. با این حال، قرار دادن یک شلنگ فلکس با قیمتی پایین برای جلوگیری از خرابی قطعات با قیمتی بالا، منطقی به نظر می‌آید. شما می‌توانید از شلنگ لاستیکی هم استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که مشخصات مربوط به فشار، درجه حرارت و جریان را برآورده می‌کند. بیشتر اوقات از شلنگ‌های فلکس آهنی استفاده می‌شود.

استفاده از صفحات ارتعاش گیر در محل نصب کمپرسور

مکان نصب کمپرسور هوا، مورد دیگری است که ارتعاش دستگاه را می‌تواند کم یا زیاد کند. در قسمت پایین کمپرسور باید یک صفحه لاستیکی یا پایه قرار داشته باشد؛ گاهی اوقات کمپرسور با این بخش‌ها نصب می‌شوند و گاهی اوقات باید آنها را جداگانه خریداری کرده و نصب کنید.

اگر این کار را نکنید، جوشکاری که در پایه مخزن قرار دارد؛ باعث ایجاد ترک در مخزن می‌شود. باز هم امکان دارد که چندین سال طول بکشد تا اثرات خود را نشان دهد، اما آیا یک مخزن ساختید که چندین دهه از آن استفاده کنید یا تنها چند سال؟ با پرداخت هزینه پایین، از این اتفاق می‌توان جلوگیری کرد.

ارتعاش کمپرسور

پیشنهاد: اگر قصد خرید پمپ وکیوم دارید که کیفیت بالایی داشته باشد و بتواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند، شرکت پارس وکیوم یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. اگر به درستی نمی‌دانید چه ابزاری برای شما و نیازهایتان بهترین است، می‌توانید با تماس با شماره ۶۶۸۰۱۳۷۳-۰۲۱ با متخصصان ما مشورت کنید.

ایزوله کردن کمپرسورها را جدی بگیرید!

اگر شما کمپرسور را به درستی نصب نکنید، سازندگان می‌توانند گارانتی شما را باطل کنند؛ بنابراین، این کار را به درستی انجام دهید. اگر کمپرسور خود را به لحاظ ارتعاش ایزوله نکنید، مشکلات مربوط به کمپرسور تقصیر شما خواهد بود؛ زیرا این مشکلات ناشی از نقص تولید نبودند؛ بلکه به علت نصب نامناسب و خارج از کنترل تولید کننده رخ دادند.

 شما نمی‌توانید کمپرسور خود را با روشی اشتباه نصب کنید و انتظار داشته باشید که مشکلات ناشی از نصب ناصحیح تحت پوشش ضمانت نامه قرار گیرند.

شلنگ فلکس یا صفحات ارتعاش گیر قیمت بالایی ندارند؛ مبلغی که ما در مورد آن صحبت می‌کنیم در مقایسه با قیمت تعمیر یک کمپرسور، بسیار ناچیز است. اگر کمپرسور شما دارای شلنگ انعطاف پذیر نیست، این مشکل را همین الان برطرف کنید. اگر کمپرسورهای هوا مستقیما بر روی کف یا هر چیز دیگری که آن را نصب کردید مانند عرشه کامیون و بدون لنت‌های لاستیکی سوار شدند؛ همین الان آن را تعویض کنید. این کار سریع بوده و در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *