بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

آشنایی با کاربرد کمپرسورهای اسکرو

کمپرسورها نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند و در هر جایی می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. در خانه، صنایع و بسیاری از تجهیزات کارخانه‌ها، کمپرسورها نقش کلیدی دارند. وسیله‌ای که به نام کمپرسور معروف است، وظیفه انتقال و افزایش فشار سیالات را برعهده دارد. به خاطر کاربرد متنوع آن‌ها، کمپرسورها دارای تنوع بالایی هستند. کمپرسورها از انواع کوچک تا بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع آن‌ها کمپرسور اسکرو است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کاربرد در کمپرسورهای اسکرو در تکنولوژی

کمپرسورهای اسکرو به پیشرفت تکنولوژی کمک زیادی کردند و باعث آسایش و رفاه شدند؛ به طوری که در هر جایی می‌توان نشانی از آن‌ها پیدا کرد. به جز صنعت در خانه‌ها هم کمپرسورها نقش مهمی ایفا می‌کنند. یکی از اولین مواردی که در سلامت و آسایش، نقش مهمی دارند؛ استفاده از این دستگاه‌ها در یخچال‌ها و کولرهای گازی موجود در خانه‌ها است. البته در هر وسیله‌ای نوعی خاص از این کمپرسورها را می‌توان پیدا کرد که متناسب با عملکرد و نوع کاری که باید انجام بدهند در ساختار آن‌ها تفاوت‌هایی را می‌توان پیدا کرد.

کاربرد در کمپرسورهای اسکرو در تکنولوژی

در ادامه به نقش کمپرسورهای اسکرو در موارد مختلف خواهیم پرداخت. کمپرسورهای اسکرو یکی از انواع پرکاربرد و دارای راندمان بالا کمپرسور هوا هستند. این نوع از کمپرسور در رده انواع خشک دسته‌بندی می‌شود، در کمپرسورهای خشک سیالات با روغن داخل کمپرسور در ارتباط نیست و می‌توان از آن‌ها برای انتقال سیالات در محیط‌های مختلف استفاده کرد.

کاربرد کمپرسورهای اسکرو در خانه

کمپرسورهای اسکرو در صنایع، لوازم خانگی و پزشکی و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارند. در هر خانه‌ای برای خنک نگه‌داشتن مواد غذایی از یخچال و فریزر استفاده می‌شود و بسیاری از انواع یخچال از این کمپرسورها استفاده می‌کنند. یکی دیگر از وسایلی که در روزهای گرم باعث خنکی محیط می‌شود، کولر گازی است. انواع کولر گازی از کمپرسورهای مختلفی برای متراکم کردن گاز مبرد استفاده می‌کنند، اما انواعی از آن‌ها که راندمان بالا به همراه عملکرد بهینه و مصرف انرژی پایین را در طراحی خود در نظر می‌گیرند از این نوع از کمپرسورها استفاده می‌کنند.

نقش کمپرسورهای اسکرو در تجهیزات پزشکی

این نوع از کمپرسور در تجهیزات پزشکی هم کاربرد زیادی دارد. به خاطر این که کمپرسورهای اسکرو از نوع خشک هستند و هوای خروجی آن‌ها با هیچ روغن و یا ماده دیگری مخلوط نمی‌شود؛ می‌توان از آن در فضاهایی که به هوای بدون ترکیبات نیاز است، استفاده کرد. هوای خروجی این نوع کمپرسورها نیاز به فیلتر پیشرفته‌ای ندارد و با کمترین تجهیزات می‌توان از آن استفاده کرد.

نقش کمپرسورهای اسکرو در تجهیزات پزشکی

دریل‌های دندانپزشکی یکی از مواردی هستند که از کمپرسورهای اسکرو در آن استفاده می‌شود. می‌توان با استرلیزه کردن آن‌ها و هوای ورودی، هوای فشرده مورد نیاز در صنایع پزشکی و بیمارستان‌ها را فراهم کرد و نقش کمپرسورها در بیمارستان بسیار حائز اهمیت است. این کمپرسورها در صنایع کاربرد زیادی دارند و از آن‌ها برای وکیوم بالا و یا تامین هوای با فشار بالا استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید : “ معرفی انواع کمپرسور دندانپزشکی

پر کردن منبع هوا با کمک کمپرسورها

یکی دیگر از کاربردهای کمپرسور اسکرو، پر کردن منبع هوا است. اگر به پمپ‌های مورد استفاده در مکانیکی‌ها دقت کنید؛ متوجه خواهید شد که هوای فشرده شده به وسیله این نوع از کمپرسورها تولید شدند. بسیاری از دستگاه‌ها که از هوای فشرده استفاده می‌کنند؛ مانند صنایع چوب برای تغذیه دستگاه‌های میخ و منگنه بادی و یا در رنگرزی کمپرسورهای اسکرو عملکرد خوبی دارند.