بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

چه گازهایی را می‌توان با پمپ خلا حلقه مایع پمپاژ کرد؟

پمپ خلا حلقه مایع نوعی پمپ است که در صنایع مختلف، کاربرد فراوانی دارد. برای به دست آوردن بهترین کارایی و نگهداری مناسب از این نوع پمپ‌ها، باید نکاتی را رعایت کرد. زمانی که تصمیم به خرید یکی از این پمپ‌ها داشته باشید؛ داشتن اطلاعات کافی در خصوص گازهایی که توسط پمپ خلا قابل پمپاژ است؛ به شما جهت انتخاب نوع مناسب کمک کند.

پیش از هر اقدامی، ابتدا در مورد الزامات مورد نیاز و نوع پمپ تحقیق کنید. از آنجا که پمپ خلا دارای انواع مختلفی است، بنابراین، گاهی اوقات ممکن است پمپی را انتخاب کنید که نتواند الزامات پمپاژ را برآورده کند و به ترکیب کردن چندین پمپ مکمل برای پاسخگویی به الزامات پمپاژ نیاز باشد.

پمپ های وکیومخ و گازهای آن

پمپ خلا حلقه مایع که دارای قدرت بالایی برای پمپاژ هیدروژن است و پمپ یونی سه لایه (یا پمپ یون قطبی نامتقارن کاتدی) که دارای پمپاژ مشخصی برای آرگون باشد، ترکیب این دو، دستگاه وکیومی می‌سازد که قادر به ایجاد خلا بهتری است.

علاوه بر این، برخی از پمپ‌های خلا نمی‌توانند تحت فشار جو کار کنند و نیاز به پمپی دارند که به عنوان پیش خلا کار کند. برخی از پمپ‌های خلا دارای فشار خروجی پایین‌تر از فشار جو هستند و نیاز به پمپ دیگری دارند تا بتوانند کارایی بهتری داشته باشند؛ بنابراین گاهی باید از ترکیب چندین پمپ استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با پارس وکیوم همراه باشید.

گازهای موجود در پمپ خلا حلقه مایع

نکته مهمی که وجود دارد این است که راندمان کاری پمپ خلا حلقه مایع بالا است؛ بنابراین بسیاری از انواع گازها را می‌توان با استفاده از این نوع پمپ، پمپاژ کرد. در این بخش، نمونه‌هایی از گازهای مختلفی که این پمپ‌ها می‌توانند آن‌ها را پمپاژ کنند، آورده شده است.

  • گاز تولید شده طی فرایند سیستم پمپ خلا حلقه مایع

این مورد شامل گازهای ساطع شده توسط مواد در فرایند کار سیستم، گازهای تبخیر شده مایع یا جامد موجود در سیستم خلا و گازهایی است که در اثر فرایند مورد نیاز وارد می‌شوند .

  • هوای موجود در ابتدای کار سیستم خلا پمپ حلقه مایع

در سیستم پمپ خلا حلقه مایع، محفظه و خط لوله خلا در ابتدا حاوی مقدار مشخصی از هوا است که از گازهای مختلفی تشکیل شده است. در مراحل اولیه پمپاژ، هوای موجود در سیستم، بار اصلی سیستم خلا بوده و همچنین شامل مولکول‌هایی است که توسط سیستم پمپ شده و به بیرون پمپ انتقال داده می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاعات بیشتر  در مورد پمپ وکیوم می‌توانید مقاله کاربردهای پمپ وکیوم را مطالعه کنید.

گازهای پمپ وکیوم

  • نشت هوا در سیستم پمپ خلا حلقه مایع

گاز نشتی شامل نشت هوا در سیستم خلا از طریق اتصالات بسته شده و یا راه‌های مختلفی است که هوا می‌تواند به سیستم نفوذ کند.

  • گازهای دفع شده از سطح مواد مختلف پمپ خلا حلقه مایع

سطح مواد در سیستم پمپ خلا حلقه مایع تحت فشار عادی، بخشی از گاز را جذب و حل می‌کند. در فشار منفی، این گاز دوباره آزاد می‌شود. میزان دبی آن با خاصیت مواد، فن آوری تصفیه و حالت سطح مواد مرتبط بوده و در سیستم‌های مختلف مقدار این گاز متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه: یکی از مواردی که ممکن است لازم داشته باشید در مورد آن اطلاعات بیشتری داشته باشید، پمپ وکیوم کولر گازی است؛ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

  • نفوذ هوای موجود در سیستم پمپ خلا حلقه مایع در مواد موجود

باید توجه داشته باشید که گاهی هوا در محلول انتقال، نفوذ کرده و حل می‌شود. بنابراین هوا با استفاده از ساختار دیواره پمپ حلقه مایع به درون سیستم خلا نفوذ کرده و در محلول انتقال حل می‌شود.

با استفاده از پمپ خلا حلقه مایع می‌توان گازهای مختلفی را پمپاژ کرد. علاوه بر فرآیند پمپاژ گازهای مختلف، این پمپ‌ها هوای موجود در سیستم و هوایی که به این سیستم نفوذ کرده را هم به خوبی تخلیه می‌کنند. برای کاربردهای مختلف می‌توان از این پمپ‌ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *