بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

دوام کمپرسور هوا را فراموش نکنید

دوام کمپرسور هوا یکی از مهم‌ترین مشخصه‌‌ها در مقایسه انواع کمپرسورها است. منظور از دوام، قدرت ماندگاری و عمر سرویس‌دهی دستگاه است. همیشه در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری روی یک ماشین مستحکم‌تر، می‌تواند در طولانی مدت مدت موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود. زیرا کمتر با نقص عملکردی روبرو خواهید شد که در نتیجه منجر به افزایش صورتحساب هزینه‌های نگهداری شود. مواردی که در ادامه اشاره می‌کنیم، مشخصه‌هایی هستند که منجر به افزایش دوام کمپرسور هوا می‌شوند.

سیستم خنک کننده

کمپرسورهای هوا باید دارای سیستم خنک کننده بهینه باشند تا در روزهای مرطوب و گرم از گرمای بیش از حد موتور جلوگیری شود؛ به خصوص اگر قصد دارید که دستگاه را در محیط گرم قرار دهید. فن‌های داخل کمپرسورهای هوا باید سریع و بادوام باشند. اگر یک کمپرسور بر اساس استحکام و دوام فن‌های خود، نظرات غیرقابل قبولی را دریافت کرده است؛ پیشنهاد می‌شود که مدل‌های جایگزین را در نظر بگیرید.

قاب و محفظه

حتی در کمپرسورهای هوایی که از قطعات داخلی مقاوم در ساختار آن‌ها استفاده شده است؛ اگر ساختار بیرونی آن ضعیف باشد، این دستگاه انتخاب خوبی نخواهد بود. قوی‌ترین کمپرسورهای هوا به عنوان بخشی از ساختار خود دارای قاب‌های فولادی سنگین هستند.

در فضاهای صنعتی، در صورت برخورد دستگاه با یک سبد یا سقوط اشیا، قسمت‌های داخلی کمپرسورهای هوا از آسیب دیدن محافظت می‌شوند. برای دوام و اهداف زیبایی‌شناسی اضافه شده، محفظه همچنین باید دارای روکش پودری باشد یا با رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شود؛ زیرا این امر به مقاومت در برابر سایش و ترک‌ها کمک می‌کند.

سیلندر چدنی

یکی از قسمت‌های حیاتی کمپرسورهای هوا، سیلندر آن است، زیرا هوا برای استفاده در برنامه‌های مختلف با کمک این قطعه تحت فشار قرار می‌گیرد.

سیلندر جهت فشرده‌سازی بهینه باید دارای انعطاف‌پذیری کافی باشد. با استفاده از یک سیلندر چدنی، کمپرسورهای هوا از دوام بهینه در این منطقه محوری برخوردار خواهند شد.

استفاده از تجهیزات مناسب برای کمپرسور 

هنگام بررسی دوام کمپرسور هوا، شیلنگ‌های مناسب برای اتصالات دستگاه و ابزارهای مربوطه را انتخاب کنید. یک اختلاف جزئی در قطر می‌تواند از نظر فشار و کارایی، تفاوت زیادی را ایجاد کند. یک اشتباه رایج در بین کاربران جدید این است که از شلنگ‌های رینگ یک چهارم اینچی در دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی که به شلنگ‌های سه هشتم اینچی نیاز دارند؛ استفاده می‌کنند.

اگر چه ممکن است این تفاوت اندک به نظر برسد، اختلاف در فشار هوا زمانی مهم است که تعداد چرخش‌هایی را که در یک چرخه رخ می‌دهد را در نظر بگیرید. گذشته از کیفیت خود کمپرسور ، حتما از یک فروشنده معتبر با پرسنل مجرب خریداری کنید.

نکات کلیدی در بررسی دوام کمپرسور هوا

  • شرکت تولید کننده چه مدت فعالیت داشته است؟ اگر شرکت دارای چندین سال سابقه درخشان است؛ می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها دارای سابقه طولانی بوده و در جلب رضایت مشتریان زیادی موفق هستند.
  • آیا کمپرسورهای هوا کالای اصلی هستند؟ شرکتی که در کمپرسورهای هوا تخصص دارد؛ احتمالا از دانش، تخصص و پشتیبانی بهتری در مقایسه با انباری دارد که کمپرسورها را به عنوان بخشی از موجودی خود ذخیره کرده است.
  • آیا فروشنده به سوالات مربوط به در خصوص دوام کمپرسور هوا پاسخگو هستند؟ بر اساس مدل انتخابی، شما به احتمال زیاد لیستی از سوالات خاص خواهید داشت که فقط یک متخصص قادر به پاسخگویی آن‌ها خواهد بود.
  • میزان گارانتی و خدمات پس از فروش چقدر است؟ در صورت بروز مشکل، اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی در دسترس خواهد بود و در صورت خراب شدن قطعه‌ای، در حالی که کمپرسور هنوز تحت ضمانت قرار دارد؛ قطعات جایگزینی در دسترس باشند. تایید کنید که در صورت لزوم می‌توانید به راحتی از طریق تلفن یا ایمیل با فروشنده تماس بگیرید.