The largest manufacturer of Blowers

Vacuum pumps & Compressors

Representation

Atlas Copco products

Certificate

ISO 9001-2015

آشنایی با عملکرد رطوبت گیر کمپرسور هوا

رطوبت گیر کمپرسور هوا دستگاهی ضروری برای انواع کمپرسورها است که در دوام و کیفیت عملکرد این وسیله، نقش مهمی ایفا می‌کند. قیمت رطوبت گیر کمپرسور باد با توجه به کارکردهای فراوانی که دارد، بالا نبوده و همین امر، آن را به محصولی به صرفه برای مصارف مختلف تبدیل کرده است. مطلب حاضر اطلاعات مفید و ارزشمندی به شما ارائه می‌دهد که لازم است، پیش از خرید کمپرسور هوا حتما مد نظر قرار دهید.

رطوبت گیر کمپرسور هوا چیست؟

دستگاه رطوبت گیر کمپرسور هوا، همان طور که از نامش پیدا است؛ مانع ورود ذرات سنگین و درشت به سیستم کمپرسور هوا می‌شود. این فرآیند در طول عمر و عملکرد دستگاه، نقش بسزایی دارد؛ به همین دلیل در صورت بروز هرگونه اختلال و مشکل در این قطعه، کل سیستم مختل خواهد شد.

رطوبت گیر هوای فشرده با جلوگیری از وارد شدن مواد جامد سنگین، آب و البته رطوبت، جلوی زنگ زدگی و تخریب‌های ناشی از ورود این مواد به سیستم را می‌گیرد. این دستگاه با قیمت‌ها و انواع مختلف در بازار موجود است.

نحوه عملکرد رطوبت گیر کمپرسور باد

دستگاه رطوبت گیر پمپ باد با برخورداری از یک ورودی و یک خروجی به حذف 30 درصدی ذرات رطوبت کمک می‌کند. به علت تراکم ناپذیر بودن رطوبت محیط، همیشه مقداری آب در خطوط هوای فشرده وجود دارد که برای دستگاه آسیب‌زا است.

هوا در فرآیند رطوبت‌گیری از ورودی، وارد سیستم شده و دستگاه انواع ذرات را می‌گیرد. رطوبت وارد شده یا با سیستم خشک کن از بین می‌رود یا در مخزن جمع شده و به وسیله شیر تخلیه از دستگاه خارج می‌شود. البته میزان رطوبت محل نیز در عملکرد دستگاه اثرگذار خواهد بود.

ویژگی‌های رطوبت گیر کمپرسور هوا

همواره استفاده و نگهداری صحیح از تله آبگیر کمپرسور به فنی‌کاران توصیه شده؛ علت آن در مزیت‌های فراوان این وسیله برای کمپرسور است. یکی از بارزترین مشخصات رطوبت گیر کمپرسور هوا، مقرون به صرفه بودن آن است. قیمت رطوبت گیر پنوماتیک بالا نبوده و خرید آن موجب افزایش کیفیت خروجی از کمپرسور می‌شود. همچنین تله آبگیر مطابق با استاندارد مخازن تحت فشار درست شده و امکان استفاده از آن در اماکن حساس با اطمینان بالا فراهم است. 

ساخت رطوبت گیر پمپ باد موجب پاک ماندن و جلوگیری از ایجاد رسوب در خطوط هوای فشرده شده است. جنس بدنه این دستگاه از جنس آلومینیوم با یک لایه پوشش ضد خوردگی می‌باشد که موجب سبکی و عمر بالای آن می‌شود.

این ابزار مفید بخاطر تخلیه اتوماتیک مکانیکی نیاز به نگهداری چندانی ندارد. همچنین در صورتی که برای کارهای حساس مانند رنگ کردن ساختمان از کمپرسور استفاده می‌شود؛ کیفیت هوا اهمیت بیشتری می‌یابد و این دستگاه به پایین آوردن رطوبت کمک می‌کند.

روش نصب رطوبت گیر پمپ باد، تعمیر و نگهداری از آن

نصب رطوبت گیر کمپرسور هوا نیازمند طی کردن مراحلی فنی است. بعد از خرید کمپرسور باد، فیلتر هوا روی راهگاه ورودی نصب می‌شود. سپس باید شیر اطمینان روی مخزن کمپرسور چک شود. مرحله بعد بررسی دریچه تخلیه کمپرسور هوا است. هنگام راه‌اندازی کمپرسور باید از بسته بودن این شیر اطمینان حاصل کرد تا موتور پمپ هوا، مخزن را پر کند. به غیر از شیر اطمینان، شیر خروجی هوای فشرده هم روی مخزن است که پیش از روشن کردن و راه اندازی اولیه، باید بسته باشد.

مرحله بعد نصب فیلتر رطوبت روی خروجی کمپرسور است. در صورت استفاده از کمپرسور باد برای رنگ کاری و ابزارهای بادی می‌توان از یک فیلتر دوقلو یا فیلترهای دیگر استفاده کرد تا همزمان رطوبت و روغن را از باد جدا کند.

با توجه به اهمیت این دستگاه، تعمیر رطوبت گیر پمپ باد کاری بسیار تخصصی بوده که باید به دست کارشناسان این حوزه انجام شود. شرکت پارس وکیوم با برخورداری از متخصصان مجرب و با بکارگیری دانش روز کلیه خدمات تعمیر رطوبت‌ گیر کمپرسور هوا را بر عهده دارد.

قیمت رطوبت گیر کمپرسور هوا

خرید رطوبت گیر کمپرسور باد باکیفیت و مطمئن، چنانچه پیش‌تر ذکر شد؛ عملی به صرفه است که ماندگاری دستگاه را تضمین می‌کند. یکی از مطرح‌ترین برندهای این دستگاه، رطوبت گیر رونیکس است. این برند با برخورداری از اعتبار بین‌المللی توانسته نبض بازار ایران را نیز در دست بگیرد. قیمت رطوبت گیر پیستوله با توجه به سایز و درجه فیلتراسیون متنوع است. نوع فیلتر به کار رفته در دستگاه نیز عامل تعیین کننده دیگر در قیمت جنس است.

قیمت رطوبت گیر دوقلو در مقایسه با پیستوله بیشتر است و بسته به این که تولید داخل باشد یا نه، متفاوت خواهد بود. پیش از هرگونه اقدام به خرید دستگاه لازم است رطوبت محل زندگی و کار خود را مد نظر قرار داده و همچنین با توجه به حجم مخزن کمپرسور باد فیلتری که قدرت و توانایی لازم را داشته باشد، خریداری کنید. شما می‌توانید برای بدست آوردن اطلاعات لازم و مشاوره در خصوص رطوبت گیر کمپرسور هوا با کارشناسان پارس وکیوم تماس گرفته و کمک‌های لازم را دریافت کنید.