بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

نفت، گاز و پتروشیمی

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از اصلی‌ترین صنایع کشور محسوب می‌شوند که نیازهای فراوانی در زمینه انتقال و فشرده‌سازی سیالات قابل تراکم را دارا هستند. با استفاده از تیم مجرب مهندسین فروش و طراحی و با در اختیار داشتن تجارب زیاد و طیف گسترده محصولات، شرکت واکیوم پارس احتیاجات این صنایع را در زمینه های مختلف تامین و بر طرف می‌کند.

کاربرد محصولات در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

ما در صنایع واکیوم پارس به این موضوع واقف هستیم که کیفیت بالا، دوام و قابلیت اطمینان بالا هنگام کارکرد از اصلی‌ترین مشخصه‌های محصولات مورد استفاده این صنایع است.

این شرکت با بهره‌وری از طیف وسیع محصولات، همکاری با بهترین شرکت‌های جهانی و سفارش‌سازی منطبق با استانداردهای داخلی و جهانی نظیر IPS، ASME و API، محصولاتی قابل اطمینان با کیفیت بالا را در اختیار این صنایع قرار می‌دهد.

 

در زیر لیستی از موارد استفاده محصولات شرکت صنایع واکیوم پارس در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آمده است:

 • تقطیر فراورده‌ها و فیلتراسیون آن‌ها
 • ایجاد خلا و هواگیری در پروسه‌های نفتی
 • واحدهای روغن سازی Furfural
 • انتقال و کمپرس گازهای فرایندی
 • تولید هوای فشرده ابزار دقیق
 • تولید هوای فشرده برای Plantهای پالایشگاه‌ها
 • انتقال گازهای تبریدی برای تجهیزات برودتی مورد استفاده در این صنایع
 • اندازه‌گیری حجم گازهای فرایندی
 • بازیافت بخارات در سیستم تحت خلا – Vapor Recovery
 • بازیافت MEG در سیستم‌های MEG reclamation
 • هوادهی به کوره‌های مخصوص برای De-Sulfurization گاز طبیعی
 • سیستم flare gas recovery برای بازیافت گاز flare و بازیافت هیدروکربن‌ها
محصولات مورد استفاده در نفت، گاز و پتروشیمی

کمپرسور اسکرو سری GA

کمپرسور اسکرو (screw) سری GA از نوع Oil-injected است و از  آخرین تکنولوژی کمپرسور اسکرو روغنی در جهان در هسته اصلی آن استفاده می‌شود. این محصول برای تهیه هوای فشرده، عملاً در تمامی بخش‌های صنعتی مورد استفاده گسترده دارد. استفاده ازآخرین تکنولوژی پیشرفته screw و کار با تکنولوژی VSD باعث شده است که این محصول به عنوان گزینه اول برای تامین هوای فشرده کارخانجات و Plantهای مختلف تبدیل شود.

پکیج تخصصی کمپرسور رینگ مایع

پکیج‌های تخصصی و مهندسی شده کمپرسور رینگ مایع بر اساس نیاز مبرم صنایع مختلف کشور نظیر نفت، گاز و پتروشیمی با رعایت استاندارد API 681 طراحی و ارائه می‌شوند. این پکیج‌ها کاملاً بر اساس نیاز مشتریان در هر پروژه و با اقلام و امکانات مبتنی با درخواست ایشان مهندسی و ساخته می‌شوند. سیال در گردش داخل این پکیج‌ها آب، روغن، هیدروکربن و یا هر سیال فرایندی دیگری (به شرط داشتن شرایط مورد نیاز جهت ایجاد رینگ مایع ) است.

پکیج‌های تخصصی شرکت صنایع واکیوم پارس دارای اقلام مختلفی است که در ادامه به آن‌ها اشاره کلی می‌شود.

کمپرسور رینگ مایع سری PVI

کمپرسور دورانی رینگ مایع یا Liquid Ring سری PVI با پروانه منحنی‌وار، نسل جدید تکنولوژی ساخت کمپرسورها با مکانیزم Rotary Liquid Ring است که جهت ایجاد فشار مثبت در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شود.

بلوئر سانتریفیوژ سری ZM

بلوئر سانتریفیوژ چند مرحله‌ای (multi-stage centrifugal) سری ZM یکی از مقاوم‌ترین تکنولوژی‌های به کار رفته برای ایجاد فشار مثبت پایین جهت هوا و گازها است. یکی از مزیت‌های این محصول، هزینه نگهداری پایین است که باعث جذابیت آن در بین تکنولوژی‌های مختلف می‌شود.

بلوئر روتس سری PVPack

بلوئرهای نوع روتس (Roots Type) با روتورهای سه پره‌ای (۳ Lobe) که با پکیج‌های سری PVPack ارائه می‌شوند؛ به منظور هوادهی و انتقال گازهای خنثی در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شوند.

پکیج تخصصی پمپ وکیوم رینگ مایع

پکیج‌های تخصصی یا مهندسی شده پمپ وکیوم رینگ مایع بر اساس نیاز مبرم صنایع مختلف کشور مانند حو زه نفت، گاز و پتروشیمی و با رعایت استاندارد API 681 طراحی و ارائه می‌شوند. این پکیج‌ها کاملاً بر اساس نیاز مشتریان در هر پروژه و با اقلام و امکانات مبتنی بر درخواست ایشان مهندسی و ساخته می‌شوند. سیال گردش در این پکیج‌ها می‌تواند آب، روغن، هیدروکربن و یا هر سیال فرایندی دیگری (به شرط داشتن شرایط مورد نیاز جهت ایجاد رینگ مایع) باشد.

پکیج های تخصصی شرکت صنایع واکیوم پارس دارای اقلام مختلفی است که در بخش پکیج‌های نمونه به آن‌ها اشاره می‌شود.

پکیج استاندارد پمپ وکیوم رینگ مایع

در پکیج استاندراد پمپ وکیوم سری PVP از پمپ خلا PVI به عنوان هسته اصلی استفاده می‌شود. اجزای اصلی این پکیج علاوه بر پمپ وکیوم PVI عبارتند از: مخزن جدا کننده مایع سرویس (روغن یا آب) از هوا / گاز، سیستم خنک‌ کننده، مخزن ذخیره مایع، تابلو برق با کلیه حفاظت‌های الکتریکی، شیرآلات مربوطه و پمپ سیرکولاتور.

این نوع از پکیج‌ها برای کارکرد در مواردی اسنفاده می‌شود که در آن نیاز به مدار بسته (full-recycle) برای مایع سرویس است. باید بدانید که در مواردی برای بالا بردن میزان خلا از روغن به عنوان مایع سرویس استفاده می‌شود که باید در مدار بسته قرار گیرد. همچنین در مواردی دیگر، به دلیل کمبود آب مصرفی به عنوان مایع سرویس از مدار بسته استفاده می‌شئود.

پمپ وکیوم رینگ مایع سری PVI

پمپ وکیوم دورانی رینگ مایع یا Liquid Ring سری PVI با پروانه منحنی وار، نسل جدید تکنولوژی ساخت پمپ‌های خلا با مکانیسم Rotary Liquid Ring است که جهت ایجاد خلاء در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شود.