بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

سوالاتی که پیش از خرید کمپرسور هوا باید بدانید

مشابه هر خریدی که هزینه زیادی برای آن پرداخت می‌شود؛ پیش از اقدام جهت خرید باید بدانید که نیازهای واقعی شما چیست؟ و چه انتظاری بابت هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، باید داشته باشید؟ با سال‌ها تجربه در طراحی سیستم‌های کمپرسور هوا برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی توصیه می‌کنیم؛ هنگامی که قصد خرید پمپ هوای جدید را دارید، به این چک لیست مفید توجه کرده و بهترین پاسخ‌ها را به آن بدهید. در ادامه این مطلب از پارس وکیوم به متداول ترین سوالات خرید کمپرسور هوا پرداخته ایم.

1. از کمپرسور هوا برای چه منظوری استفاده می‌کنید؟

نوع کاری که قصد انجام آن را دارید؛ یکی از مهم‌ترین عموامل در تعیین اندازه پمپ هوا است. کمپرسوری را خریداری کنید که برای یک چرخه کاری طراحی شدند و بیشتر از الزامات مورد نیاز را برآورده می‌کنند. پیش از انتخاب، دو سوال زیر را هم جواب دهید.

  • آیا قصد استفاده از کمپرسوری برای 10 تا 20 ساعت به مدت 5 روز در هفته را دارید یا فقط گاهی اوقات از آن استفاده می‌کنید؟
  • آیا کاربری‌های مدنظر شما برای استفاده از کمپرسور هوا با یکدیگر سازگار هستند یا به طور گسترده‌ای، عملکرد متفاوتی دارند؟

سوالاتی که پیش از خرید کمپرسور هوا باید بدانید

 2. پمپ هوا را کجا نصب خواهید کرد؟

جایگاه نصب کمپرسور هوا، نقش مهمی در انتخاب نوع آن دارد. هنگام استفاده در فضای باز باید حفاظت ویژه‌ای در برابر باران و گرما برای آن‌ها در نظر گرفته شود. اما بهتر است که پمپ هوا را در یک محفظه بسته قرار ندهید؛ زیرا برای کارایی موفقیت آمیز بسیار مهم است که تهویه مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته شود و در نظر داشته باشید که اکثر کمپرسورهای هوا دارای بخش‌های خنک کننده مجزا هستند.

پمپ هوا را حداقل در فاصله یک متری از دیوار قرار دهید تا جریان هوای مناسب در اطراف آن گردش کند. مطمئن شوید که محل نصب دارای تهویه کافی باشد تا گرمای ایجاد شده توسط پمپ هوا در طول عملیات به طور کامل تهویه شود. آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. اگر این کار را انجام می‌دهید؛ حتما یک سایه‌بان بر روی آن نصب کنید. همچنین به میزان سر و صدای وارد شده به دفتر کار، اماکن عمومی و خانه همسایه‌ها توجه کنید.

مطالعه بیشتر: در مقاله ای از پارس وکیوم به کمپرسور صنعتی و موارد و نکات مربوط به آن میپردازیم. برای اطلاعات بیشتر مقاله “آشنایی با انواع کمپرسور صنعتی و کاربردهای هرکدام” را مطالعه کنید.

 3. به چه میزان فشار (PSI) کمپرسور باد نیاز دارید؟

برای تست میزان فشار سیستم را تا بیشترین حد ممکن بالا ببرید. با این کار، حد بالایی از فشار مورد نیاز را به دست خواهید آورد. بعد از تست، فراموش نکنید که فشار را به حالت قبل برگردانید. میزان فشار تعیین می‌کند که آیا شما به یک واحد پمپ هوای تکی (حداکثر 125 PSI) یا دوبل (حداکثر 175 PSI) نیاز خواهید داشت.

اگر نیاز به بیش از 35 PSI فشار برای عملیات منحصر به فرد خود داشته باشید؛ مهندسی لوله گذاری و تجهیزات را دوباره برای انجام عملیات در این فشار در نظر بگیرید. مشخصات سازنده و شرایط فشار را برای تمام تجهیزات خود بررسی کنید. سیستم را بیش از حد تحت فشار قرار ندهید. این موضوع منجر به صرف هزینه‌های نگهداری و مصرف قدرت بیشتر می‌شود.

4. شما به چه میزان جریان هوا (CFM) کمپرسور هوا نیاز دارید؟

CFM (فوت مکعب در دقیقه) واحد اندازه گیری جریان هوا است که کمپرسور باد ایجاد می‌کند. آگاه باشید که CFM در شرایط ایده آل، حجمی نیست که در واقع تولید می‌شود؛ مخصوصا در طول روزهای تابستان، شما ممکن است تا 20٪ ظرفیت را در روزی با دمای 32 درجه سانتی‌گراد و درصد رطوبت 70٪ از دست بدهید.

در صورت امکان، یک چرخه بار را بر روی پمپ وکیوم موجود خود اجرا کنید. با این حال بهتر است یک جریان سنج با قیمت مناسب نصب کنید که می‌تواند صرفه جویی فوق العاده‌ای در دراز مدت برای شما داشته باشد.هنگامی که تعیین کردید که جریان شما باید چه الزاماتی را برآورده کند، می‌توانید مطابق با آن، میزان رشد آینده خود را در نظر بگیرید.

کمپرسور

کمپرسورهای بیش از اندازه بزرگ نه تنها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی نمی‌کنند؛ بلکه توان بیشتری مصرف می‌کنند که در بلند مدت، هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهند کرد.

5. آیا انتخاب پمپ هوای مناسب یک جادو است؟

نه واقعا. تنها به یک مجموعه اطلاعات صحیح برای برآورد نیازهای موجود و آینده خواهید داشت. به یاد داشته باشید که پمپ هوای جدید یک راه حل برای جبران ضعف سیستم توزیع یا مصرف نامناسب هوا نیست.

بیشتر بدانید :انتخاب بهترین کمپرسور هوا

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *