بزرگترین تولید کننده

پمپ‌های وکیوم، بلوئر و کمپرسور هوا

نمایندگی

محصولات Atlas Copco

گواهینامه

ISO 9001-2015

اهمیت سیستم تهویه مناسب در کارخانه مواد غذایی

یک کارخانه مواد غذایی معمولا با چالش‌هایی در زمینه پاکیزگی کارمندان خود که با مواد غذایی سر و کار دارند، روبرو است. جنبه مهم دیگر در خصوص نظافت یک کارخانه مواد غذایی، سیستم تهویه آن است. نصب سیستم‌های تهویه مناسب با دمنده‌های گریز از مرکز با فشار بالا و تجهیزات خنک کننده برای کارخانه به همان اندازه مراحل تهیه غذا، حائز اهمیت است. برای تهویه کارخانه، بلوئر هوا در جهتی قرار می‌گیرد که هوای داخل را به محیط بیرون انتقال دهد. در این صفحه در خصوص اهمیت سیستم تهویه می‌گوییم که بهداشت غذاها و سلامت افراد را کارخانه‌های مواد غذایی تامین می‌کنند.

پیشنهاد: قصد خرید پمپ خلا دارید؟ شما با انتخاب پارس وکیوم، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین پمپ وکیوم موجود در بازار را با قیمت مناسب دریافت کنید. همچنین اگر در هر یک از مراحل خرید، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره 66801373-021 تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان ما، به تمامی ابهامات و سوالات شما پاسخ دهند.

اهمیت سیستم تهویه برای کارخانه مواد غذایی چیست؟

آلاینده‌های موجود در هوا مانند دود، روغن و ذرات، تمایل به شناور شدن در هوای یک محیط تجاری استاندارد دارند. گازهای مضر بیشتری مانند مونوکسید کربن نیز معمولا در قسمت‌های تولید کننده مواد غذایی ایجاد می‌شوند؛ زیرا مواد غذایی برای پخت و پز باید گرما داده شوند. این گازها همگی با هم ترکیب می‌شوند و می‌توانند کیفیت هوای داخل کارخانه را برای اشخاصی که در داخل محیط فعالیت می‌کنند به یک خطر بالقوه تبدیل کند. هنگامی که کیفیت هوای داخل نامناسب باشد؛ هر کسی در داخل ساختمان قرار دارد از سرفه، سردرد و غیره رنج می‌برد.

سیستم تهویه مناسب باعث کاهش آلودگی‌ها در کارخانه‌ها می‌شود. در حالی که یک آشپزخانه تجاری هرگز به طور کامل از دود یا بخارات مواد غذایی خالی نخواهد بود؛ با نصب هواکش مناسب می‌توانید که آشپزخانه و مناطق آماده سازی مواد غذایی را برای کارمندان، قابل تحمل‌تر کنید. یک سیستم تهویه همچنین با از بین بردن گرما و وارد کردن هوای خنک از فضای بیرون، فضای محیط را تا حد امکان خنک نگه می‌دارد. کارمندان می‌توانند از سیستم تهویه مطبوع استفاده کنند و بسیاری از عوامل خطرساز را که ممکن است درون یک آشپزخانه وجود داشته باشد، از بین بروند.

بیشتر بدانید : نصب تابلو برق تایمر دار برای کمپرسور هوا

سیستم تهویه کارخانه

سیستم تهویه کارخانه به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

برای اطمینان از این که سیستم تهویه مطبوع شما تمام کارهای لازم را انجام می‌دهد؛ یک کارخانه مواد غذایی به تجهیزات مختلف نیاز دارد.

فن‌های اگزوز

برای حفظ جریان هوای مناسب که بتواند هوای تهویه شده را به گردش درآورده و محیط مناسبی را ایجاد کند، یک کارخانه به فن‌های اگزوز احتیاج دارد. به طور معمول، آن‌ها روی سقف یا دیوار نصب می‌شوند. دمنده‌های گریز از مرکز فشار بالا با تغییر جهت جریان هوا در حدود 90 درجه، جهت حرکت هوا را به صورت قطری تغییر می‌دهند. همچنین سیستم‌های هواکش تیغه‌ای در گردش هوا بسیار موثر هستند.

هودها

با نصب هود روی وسایلی که گرمای زیادی تولید می‌کنند، گرما و روغن تولید شده محل پخت مواد غذایی خارج می‌شود. آنها به طور هم زمان با دمنده‌های گریز از مرکز فشار بالا کار می‌کنند؛ زیرا باید ذرات آلاینده را از فضای آشپزخانه به بیرون هدایت کنند.

پیشنهاد: اگر نیاز به درک همیق‌تر و کامل‌تری از انواع بلوئر هوا و کارکردهای آن داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ای را که توسط تیم محتوای پارس وکیوم با عنوان “انواع بلوئر هوا چیست و کاربرد آن‌ها چگونه است؟” آماده شده و به طور کامل به این موضوع پرداخته است را مطالعه کنید.

سیستم‌های تصفیه هوا

هوای تصفیه شده، هوایی است که از خارج وارد می‌شود؛ به این معنی که جایگزین هوای خارج شده از داخل آشپزخانه می‌شود. اگر هوای تصفیه شده به اندازه کافی وجود نداشته باشد؛ فشار منفی ایجاد شده در ساختمان باعث کاهش کیفیت هوای داخل کارخانه و افزایش دود، بو یا گازهای مضر می‌شود. در هنگام استفاده از فن‌ها برای تهویه هوا، باید به راه‌های ورود هوا نیز توجه کرد و فضاهایی را برای این کار در نظر گرفت.

می‌توان از انواع هواکش و در صورت لزوم از ترکیبی از هواکش‌ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب و داشتن هوایی خالی از آلاینده‌ها استفاده کرد. یکی از مواردی که در بالا بردن راندمان نقش مهمی دارد؛ ایجاد محیطی سالم برای کارکنان است. هواکش‌ها در صنایع برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و در هر جایی می‌توان نوعی از آن‌ها را پیدا کرد. می‌توانید با ما در واکیوم پارس تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین نوع راهنمایی کنیم؛مشاوران ما آماده راهنمایی به شما هستند.

2 پاسخ

    1. سلام به طور کلی میتوان از فن کویل نیز برای تهویه استفاده کرد ولی برای اطلاع دقیق از حجم فن کویل و موارد جزئی تر میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *