The largest manufacturer of Blowers

Vacuum pumps & Compressors

Representation

Atlas Copco products

Certificate

ISO 9001-2015

تفاوت بین پمپ‌های خلا بزرگ و کوچک در چیست؟

تقاضا برای خرید پمپ‌ خلا در صنعت و سایر زمینه‌ها با توسعه سریع اقتصاد دنیا در حال رشد است. در مواجهه با رقابت شدید در بازار پمپ های خلا، کاربران چگونه باید محصولات مورد نیاز خود را انتخاب کنند؟ تفاوت بین پمپ‌های خلا بزرگ و کوچک در چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید که با بیان تفاوت این دو نوع پمپ بزرگ و کوچک، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

مشخصات پمپ‌های خلا بزرگ  

به بیان ساده‌تر، هرچه فشار مطلق یا همان خلا محدود، بسیار کوچک‌تر باشد، درجه خلا حد بالاتر است. برخی از آن‌ها حتی می‌توانند؛ به قدرت منفی 10 PA هم برسند که بسیار به خلا نظری نزدیک است. میزان پمپاژ پمپ خلا بزرگ بیشتر است و معمولا در صنایع مختلف، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما این دستگاه‌های ‌بزرگ، قیمت بالایی دارند؛ حجم زیادی اشغال می‌کنند و وزن زیادی دارند، سر و صدای پمپ‌های خلا بزرگ، بسیار زیاد است، مصرف انرژی بالایی دارد و جابجایی آن‌ها آسان نیست.

برخی از پمپ‌های بزرگ خلا باید از روغن پمپ یا روغن روان کننده استفاده کنند که این امر باعث ایجاد مه غلیظ روغن و آلوده کردن محیط کار می‌شود. ایرادات مذکور به خصوص در مورد پمپ های خلا بزرگ، بسیار آشکار است،اگر چه دارای درجه خلا بالایی هستند؛ برای کاربردهای کم حجم مناسب نیستند.

مشخصات پمپ‌های خلا کوچک

با یک پمپ خلا کوچک می‌توان، درجه خلا کم را برآورده کرد. توجه داشته باشید که حجم این پمپ، بسیار اندک است، سر و صدای کمی دارد، میزان مصرف برق آن اندک بوده، برای کار آسان است، به راحتی قابل حمل بوده و تعمیر و نگهداری آسانی دارد.

پمپ‌های خلا کوچک می‌توانند به طور مداوم به مدت 24 ساعت کار کنند و محیط را از بخار آب غنی کنند. مهم‌تر از همه، آن‌ها خشک و بدون روغن هستند، این نوع از پمپ‌ها نیازی به روغن ندارند و بنابراین، باعث آلوده کردن محیط کار نمی‌شوند و می‌توان از آن‌ها در محیط‌های مختلف استفاده کرد و قیمت بسیار ارزان‌تری دارند. البته کم و کاستی‌هایی هم دارند که کاهش میزان این کاستی‌ها برای کارکنان حرفه‌ای، کار بسیار سختی است؛ اما هنوز هم ارزشمند هستند.  

با کاربرد گسترده این نوع پمپ کوچک در زمینه‌های مختلف و بهبود فناوری خلا، عملکرد آن نیز در حال بهبود است. به عنوان مثال، با پیشرفت تکنولوژی، میزان خلا این نوع پمپ افزایش پیدا کرده و می‌تواند به فشار کم منفی برسد، یعنی فشار منفی در حدود – 0.09mpa ایجاد شود. حداکثر سرعت پمپاژ می‌تواند تا 28 لیتر در دقیقه باشد.

پمپ‌های خلا کوچکی وجود دارند که می‌توانند فشار منفی (- 50kPa) و حداکثر خروجی فشار مثبت (در فشار اتمسفر) (100KPA حدود 1 کیلوگرم) را داشته باشند. بنابراین با توسعه سریع علم و فناوری، بهبود مداوم سطح تولید، عملکرد پمپ های خلا کوچک نیز بسیار بهبود یافته است. در بعضی موارد، این نوع پمپ می‌تواند جایگزین پمپ بزرگ خلا هم شود. چنین تغییری نه تنها پیشرفت صنعت پمپ خلا را در پی دارد؛ بلکه خبر خوبی برای بهبود بهره‌وری کل صنعت است.

می‌توانید در مورد انتخاب پمپ مناسب با کاربرد مورد نظر خود با واکیوم پارس تماس بگیرید تا کارشناسان ما ، شما را راهنمایی کنند. ما آماده ارائه خدمات به شما در زمینه ارائه‌ انواع پمپ‌های خلا و کمپرسورهای مختلف هستیم.